Борусия (Дортмунд) пропусна отличен шанс да се изравни по точки с лидера Байерн (Мюнхен).

"Жълточерните" загубиха с 3:4 гостуването си на Байер (Леверкузен).

Двата тима изиграха луд мач със седем гола, който премина през няколко обрата. Двамата треньори хвърлиха всичко в атака, а сериозните грешки в отбрана провалиха Борусия.

Така отборът от Дортмунд остана на третото място, на три точки зад лидера Байерн, който утре може да увеличи преднината си.

Байер (Леверкузен) от своя страна събра 37 точки и зае петото място в класирането.

Още през първата част на"Байарена" паднаха 4 попадение, като резултатът за домакините откри Кевин Воланд.

Матс Хумелс обаче изравни само 2 минути по-късно, с което вече има гол във всеки от последните 12 сезона в Бундеслигата.

В 33-ата минута Емре Джан изведе Борусия напред със страхотен гол, първи за него за новия му тим и след завръщането в Бундеслигата.

Шоуто обаче продължи и Байер изравни до края на полувремето чрез Кевин Воланд.

През втората част Борусия започна доста по-активно, игра по-добре почти през цялото полувреме, но успехът се изплъзна.

Рафаел Гереро вкара за 3:2 в полза на гостите от Дортмунд, но в края на мача в рамките на минути Байер стигна до успеха.

Леон Байли и Ларс Бендер реализираха за обрата, а това бе второто разочарование за Борусия в рамките на няколко дни, след като тимът отпадна от Купата на страната след загуба от Вердер.