Ботев Враца и Арда завършиха наравно 0:0 на стадион "Христо Ботев" в среща от 13-ия кръг на българския футболен шампионат.

Резултатът меко казано не е изненада, защото това е четвърти пореден мач между двата отбора на този стадион, който завършва без голове.

Като цяла срещата не предложи почти нищо интересно, като през всичките 90 минути двамата вратари Красимир Костов и Анатолий Господинов направиха общо едно спасяване.

В 31-ата минута Даниел Генов отбеляза с глава след центриране от левия фланг на Браян Мандоса. Само че след много дълго разглеждане с ВАР бе отсъдена засада на деветката на домакините. Това бе и най-интересното в двубоя. За пореден път през сезона останаха сериозни съмнения дали и линиите са начертани правилно.

В края резервата Жан Пиер Да Силва прати топката до страничната греда след опасен удар.

След равенството отборът на Даниел Моралес остава на 11-ата позиция с 11 точки, докато Арда на Александър Тунчев е девети с 20 точки.

За врачани това беше трето поредно домакинство без вкаран гол след загубите от Левски с 0:2 и от Лудогорец с 0:4.