Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно в любопитен двубой от 23-ия кръг в Първа лига.

Двата тима създадоха много интересни ситуации пред вратите и на няколко пъти удариха гредите.

Домакините започнаха по-активно и в десетата минута Станислав Шопов подаде на Тодор Неделав, който стреля, но Миодраг Митрович спаси. Гостите не само бързо изравниха играта, но и организираха няколко опасни атаки. В 17-ата минута Матиас Курьор удари гредата, а Янко Георгиев успя да изчисти топката след рикошета.

Седем минути по-късно варненци организираха нова опасна атака, вратарят на "канарчетата" изби топката пред Дани Кики. Тя попадна във Васил Панайотов, който опита да прехвърли стража на пловдивчани, но удари в напречната греда. В 26-ата минута Матиас Курьор подаде към Дани Кики, но защитниците на Ботев успяха да се справят със ситуацията. Домакините се съвзеха в края на полувремето.

В 39-ата минута Тодор Неделев стреля от свободен удар, топката се отби в гредата, попадна в съотборника му Костадин Ничев, който удари стълба на вратата на противника. "Канарчетата" започнаха по-активно второто полувреме. В 49-ата минута стана голямо разбъркване в наказателното поле на Черно море, но Тодор Неделев стреля неточно. Две минути по-късно футболистите на Ботев поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Васил Панайотов, но съдията Петър Костадинов прецени, че няма основание да я отсъди.

Усилията на "канарчетата" дадоха резултат в 57-ата минута. Тогава Джонатан Перейра подаде към Филип Филипов, който засече топката във вратата на варненци за 1:0. Това бе първото негово попадение в официален мач от 2011 година.

Домакините продължиха да са по-активни и в 68-ата минута Тодор Неделев стреля, но Миодраг Митрович спаси. Гостите реагириха и успяха да изравнят. В 78-ата минута Денислав Ангелов подаде на Родриго, който излезе на удобна позиция и изравни за 1:1.

До края на двубоя и съперниците не създадоха опасни положения за гол и си поделиха по една точка. Равенството оставя Ботев на осмата позиция с 30 точки, а Черно море е седми с 34.