Ботев (Пловдив) и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в първия си полуфинален сблъсък по пътя към финала за Купата на България.

За разлика от миналата година, когато на същата фаза двата тима си спретнага зрелище с 5 гола в първия мач, в което пловдивчани спечелиха с 3:2, днес на базата на "канарчетата" в квартал Коматево бе далеч по-спокойно.

Двата тима действата доста по-предпазливо и разумно, а вероятно заради дългата пауза без футбол, играчите определено не изглеждаха в най-доброто си физическо състояние.

Положенията и интересните мигове бяха рядкост, като двата тима оставиха цялата интрига за реванша на стадион "Българска армия" след две седмици.

Все пак, ако един от отборите трябва да съжалява, че не взе аванс от мача, това е ЦСКА.

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Bulphoto

"Червените" бяха по-активният тим, най-вече през второто полувреме, когато изцяло контролираха играта, дори стигнаха до няколко добри положения, но така и не ги реализираха.

Първата част пък бе доста по-равностойна, но и безлична. Като цяло през всичките 90 минути имаше доста борба между двата тима и по-малко футболен блясък.

Може би в по-голяма степен за това допринасяше тимът на Ботев, който изглеждаше по-доволен от развоя.

За ЦСКА най-чистите положения се откриха пред Тиаго и Али Соу, но ударът на португалеца бе спасен от вратаря, докато останалият напълно непокрит Соу, не успя да уцели вратата с глава.

Гамбийският нападател пропиля още няколко ситуации, което още повече засили недоволството към него от страна на "червените" фенове, натрупано след множеството му пропуски в последните мачове.

От своя страна Ботев залагаше по-скоро на бързи контраатаки, но те бяха рядкост. Особено през втората част, "канарчетата" създаваха впечатление, че нулевото равенство е перфектният резултат за тях.

Те не бързаха, а с действията си стараеха предимно да разбиват играта на противника си, залагайки на повече борба и тичане.

Така за разлика от вчерашния сблъсък по оста Пловдив - София, когато Локомотив взе страхотен аванс от 2:0 срещу Левски, днес нищо не раздели двата тима.

Всички отговори между ЦСКА и Ботев ще бъдат дадени след две седмици в София.