Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 в мач от третия кръг на Първа лига.

Така "канарчетата" събраха 6 точки в актива си, дошли след двете победи на собствен терен от началото на сезона.

Славия пък записа първо поражение, след победата над Левски на "Герена" и нулевото реми срещу Царско село преди седмица.

В доста интересният и равностоен мач днес, решителна се оказа 64-ата минута, в която падна и единственото попадение.

Реализира го ганаецът Емануел Току, който получи топката, напредна с нея и пробва удар от около 20 метра, който сякаш изненада вратаря Светослав Вуцов и влетя във вратата му за 1:0.

Макар Ботев да имаше опасни атаки на сметката си, този шут на Току бе единственият точен в мача, а той доведе и до победен гол.

Иначе и двата тима създадоха доста опасни атаки и отправиха доста удари, но повече попадения така и не паднаха в мача.

В последните минути Славия упражни доста сериозен натиск в търсене на изравняването, но не успя да стигне до него. Основният проблем на "белите" бе в завършващия удар. Те в 13 случая опитаха да поразят вратата на Ботев, но не успяха да я уцелят нито веднъж, а когато не целиш вратата, няма как да се надяваш на нещи различно от поражение.

Най-близо до гол за "белите" бе Людовик Суарес, който 10 минути преди края изпълни непряк свободен удар на около десетина метра от "жълточерната" врата, но уцели страничния стълб.

Освен победата и трите точки, най-хубавата новина за феновете на Ботев днес е, че техният любимец Тодор Неделев се завърна в игра след 234 дни извън терените.

Той получи тежка контузия на 6 декември, а след операция и тежко възстановяване, родният национал успя да запише първи минути.

Неделев се появи на терена в 76-ата минута под бурните овации на феновете. Разбира се, той е далеч от най-добрата си форма, но се очаква в следващите седмици да го виждаме все по-често в игра.