Ботев (Пловдив) удължи серията си от мачове без загуба, след като победи неособено убедителния тим на ЦСКА на клубната си база в пловдивския квартал “Коматево”. “Канарчетата” спечелиха с 2:0 и нямат поражение вече единадесет поредни двубоя, като за последно загубиха в края на ноември от Лудогорец.

С днешната победа пловдивчани съкратиха разликата спрямо “армейците” до шест точки. Ботев е трети с 43, а ЦСКА втори с 49, изоставайки на 9 от лидера Лудогорец.  Така на практика гостите бяха лишени от надеждата си за титлата, която изглежда като мираж.

Стойчо Младенов изненада с решението си да остави Георги Йомов и Греъм Кери извън групата на отбора, като с оглед на показаното на терена, столичани определено се нуждаеха от креативността и скоростта им в предни позиции.

За трети пореден мач столичани не успяха да вкарат гол.

През първото полувреме Ботев надигра тотално съперника си и на практика реши мача в рамките на пет минути, когато паднаха и двата гола. Първо Самюел Супрайен даде преднина на “жълто-черните”, засичайки с глава центриране на Тодор Неделев от корнер. Френският защитник бе оставен напълно непокрит от защитата в червено и безпроблемно се разписа за 1:0 в 24-ата минута.

Капитанът Неделев също отбеляза - в 29-ата минута. Осмицата на домакините напомни за класата си и страхотния си ляв крак, след като с диагонален удар извън наказателното поле удвои резултата.

Преди почивката гостите получиха и друг удар - капитанът им Юрген Матай се контузи при шпагат след само четвърт час и бе откаран от стадиона с линейка.

След 35 минути футбол при една от редките опасности за ЦСКА, Яник Вилдсхут се оказа стреля към празната врата, но Виктор Генев изчисти топката. Съдиите прегледаха ситуация с ВАР заради евентуално нарушение срещу Гарсес в наказателното поле по-рано в атаката, но дузпа не бе отсъдена.

През второто полувреме ЦСКА заигра значително по-добре и започна да създава положения пред вратата на Аргилашки - нещо, което липсваше преди почивката. Голът обаче така и не падна, като с пропуски се отччетоха Християн Петров и Маурисио Гарсес.

Пловдивчани също имаха няколко добри възможности през втората част, но те също не успяха да отбележат и така срещата приключи при резултата от първото полувреме - 2:0.