Ботев (Пловдив) прекъсна серията си от пет пореди загуби срещу Арда, като го победи с 2:0 в Кърджали в началото на 19-я кръг в Първа лига.

Пловдивчани продължиха възхода си в първенството с пети успех в последните осем мача и се изкачи до осмото място с 26 точки.

Арда записа трета загуба в послендите четири мача и е на седмо място с 28 точки, но и с мач по-малко спрямо Ботев.

Днес през първото полувреме играчите на Александър Тунчев имаха по-изгодните положения за гол, но Преслав Боруков и Пламен Крачунов не успяха да се разпишат. Пропускът на нападателят беше много сериозен.

През втората част ситуацията на терена се промени. Ботев изглеждаше, че поведе в 51-ата минута, когато Ивелин Попов изведе Акере и той вкара сам срещу вратаря, но ВАР отчете много тънка засада на голмайстора.

Все пак късметът на "канарчетата" се усмихна в 63-ата минута, когато Попов отново асистира, този път след страхотен индивидуален пробив. Голът бе на Емануел Уме на далечната греда, като той имаше да свърши по-лесната работа.

Ботев реши мача в своя полза в 80-ата минута с много красиво попадение на Янис Карабельов. Той матира Анатоли Господинов със силен изстрел в страничната греда, като топката след това влетя в мрежата. Асистенцията отново бе на бившия капитан на националния отбор Ивелин Попов.