Ботев (Пд) е трети в класирането в Първа лига, след като спечели с късни голове в Кърджали - 2:0 срещу Арда. Ключова роля имаше решение на треньора Азрудин Валентич, който направи двойна смята 18 минути преди края, която оркестрира победата.

Гостите стигнаха до успеха с попадение на Антоан Бароан в 74-ата минута и автогол на Милен Стоев в добавеното време.

Френският нападател и Димитър Тонев влязоха като резерви в 72-рата минута, а именно пас на втория към първия донесе откриващия гол.

Бароан пък проби в края и пусна успоредно за Тонев, който със сигурност щеше да удвои, а Стоев, в опит да изчисти, порази собствената врата.

Арда този път не изглеждаше напълно надигран, както бе преди седмица при 0:4 от Лудогорец пак на собствен терен.

Отборът от Кърджали имаше няколко златни шансове за гол, но ги изпусна.

Най-чистото положение се откри пред Светослав Ковачев, който при 0:1 в 81-вата минута стреля над гредата от десетина метра. А бе напълно свободен и можеше спокойно да изравни.

Така Ботев има вече 35 точки, с което отвори аванс от три пред Черно море. Варненци са с мач по-малко.

Пловдивските "канарчета" дори могат да вдигнат поглед и нагоре - лидерът Лудогорец е с 45 точки, а вторият ЦСКА има 41.

Арда остава на девето място с 22 точки, на три пред десетия ЦСКА 1948.