Ботев (Пловдив) победи Царско село с 2:1 в много атрактивен мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Двата тима затвориха есенния си полусезон със зрелищна среща в Коматево, в която "канарчетата" направиха куп пропуски и трябваше да чакат едва до последната минута за победен гол.

Хората на Азрудин Валентич на няколко пъти целиха гредите, а освен това и направиха един от пропуските на сезона. В крайна смета гол на Реда Рабей им донесе победата.

Тя им носи актив от 32 точки и четвърто място в таблицата. Царско село остава последен с 11 точки.

Резултатът бе открит от домакините в 11-ата минута, когато далечен удар на Емануел Току срещна гредата, но с добавка Антоан Бароан реализизра. Голът беше отменен за засада, но след разглеждане с ВАР се видя, че такава няма - 1:0.

В 29-ата минута Ботев по чудо не вкара втори гол. Удар на Бароан бе спасен от вратаря, но топката стана перфектна за Па Конате, който шокиращо стреля над опразнената врата. В 35-ата минута Янко Георгиев още веднъж впечатляващо спаси удар, този път от Маркиньос. Малко по-късно и Неделев пробва рефлекса на стража от дистанция.

И така обратно на логиката Царско село изравни в 43-ата минута. След центриране от корнер Лъчезар Балтанов засече топката с глава и я прати във вратата. Бившият капитан на Ботев не се израдва на попадението и се извини на феновете.

В края на полувремето "канарчетата" удариха още една греда, този път след удар на Виктор Генев.

През втората част "царете" можеше да поведат в резултата, но Аргилашки спаси опасен шут на Милчо Ангелов.

В 56-ата минута Ботев за трети път намери рамката на вратата. Па Конате подаде на Току и той стреля в десния страничен стълб.

Четвъртият такъв случай дойде в 78-ата минута. Димитър Тонев излезе сам срещу вратаря, който се намеси и топката се отби от гредата.

Моментът за Ботев дойде в 90-ата минута. Реда Рабей донесе трите точки, след като получи перфектен пас от Маркиньос.