Ботев (Пловдив) се върна на победния път и макар временно, зае третото място в Първа лига.

"Канарчетата" победиха своя съименник от Ботев (Враца) с 2:1 на спортната база в квартал Коматево.

Успехът за домакините бе очакван и напълно заслужен, но заради отпускането си в заключителната част от мача, пловдивчани до последно трябваше да треперят за трите точки, след като изравнителен гол на гостите бе отменен в последните секунди.

С тези три точки Ботев (Пловдив) се изравни в класирането с втория ЦСКА, но столичният гранд е с цели четири мача по-малко. По-важната битка на "канарчетата" е за третата позиция, където те поведоха с точка пред Черно море и две пред Славия, но имат и мач повече от двата тима.

Все пак тази победа прекъсна серията от два мача без вкаран гол за пловдивския Ботев, който също така бе в серия от само една победа в шест мача.

В доста по-тежка серия е техният съименник от Враца, който остава на 12-а позиция с 13 точки. Врачани също така са в серия от 14 мача без победа.

Надмощието на Ботев в първите 70 минути от мача се дължеше изцяло на Тодор Неделев, през когото минаваше всяка атака на домакините.

Именно той бе човекът, който на два пъти асистира за головете на своя тим, а още на няколко пъти изведе свои съотборници на чисти позиции, но те не реализираха.

В 12-ата минута Неделев даде изключителна асистенция, като разсече халфовете и защитниците на врачани с пас, който изведе Маркиньос сам срещу вратаря и бразилецът вкара за 1:0.

В самото начало на втората част късметът обърна гръб на гостите, защото Дориан Бабунски уцели греда, след която пловдивчани стартираха голова контраатака.

Тодор Неделев подаде на Емануел Току, а младежкият национал на Гана с превъзходен удар вкара за 2:0.

В последвалите минути Ботев (Пловдив) пропиля още няколко чисти шанса и започна да се държи сякаш е решил всичко в мача.

А това можеше да струва скъпо на пловдивчани, защото в 77-ата минута Дориан Бабунски намали за 2:1.

Той бе замесен в още две интересни ситауции в заключителните минути. Първо негов удар от пряк свободен удар затрудни вратаря Аргилашки, а в 93-ата минута северномакедонецът се разписа, но голът му правилно бе отменен заради засада.