Пловдивският Ботев спечели гостуването си на Верея в Стара Загора с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Това бе първи успех за "канарчетата" в първенството от три кръга насам. Последната им победа е от 25 август, когато взеха трите точки от гостуването си на Витоша (Бистрица).

Ботев бе по-добрият тим през цялата среща и контролираше събитията на терена, а решаваща за успеха се оказа първата част, в която гостите отбелязаха двата си гола.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Весилиев в наказателното поле.

Зад топката застана Тодор Неделв, който не сгреши и изведе тима си напред.

Десет минути по-късно Неделев центрира от корнер, а най-съобразителен в наказателното поле на Верея бе Лъчезар Балтанов, който с глава удвои резултата.

Втората част отново започна с по-добра игра на пловдивчани, които имаха добър шанс чрез Афонсо, но противно на показаното, Верея успя да намали резултата.

Антон Огнянов излезе на добра позиция и опита диагонален шут, който се отклони от крака на Димитър Пиргов и бранителят си отбеляза автогол.

Това бе трети пореден мач, в който Верея вкарва гол в шампионата, след като тимът имаше негативна серия от 13 мача без гол.

До края на мача Ботев опита да реши всичко с трети гол, а най-близо до това да отбележи бе Лъчезар Балтанов, който направи непростим пропуск в 75-ата минута.

Пловдивчани все пак удържаха преднината си и спечелиха трети точки, които ги пратиха на шестата позиция в класирането. Тимът на Верея остава на последното място.