Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Септември в мач от в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

Всичко в този двубой се разви в последните минути. Домакините имаха надмощие през по-голямата част на двубоя, но не успяха да превземат вратата на съперника. Гостите пък разчитаха на опасни контраатаки и при по-точен мерник можеха да си тръгнат дори с трите точки. Двата гола паднаха едва в края.

В 14-ата минута Мирослав Буденов излеле на удобна позиция, но пропусна. Осем минути по-късно Тодор Неделев центрира опасно, а при опита си да изчисти топката защитник на софиянция за малко да си отбележи автогол

"Канарчетата" започнаха по-активно второто полувреме и в 50-ата минута Джонатан Перейра центрира отлично отдясно към непокрития Стивън Петков, който обаче стреля неточно. шутира над вратата от 7-8 метра. След две минути Антонио Вутов шутира, но Янко Георгиев без проблем улови. Само след три минути стражът на гостите хвана коженото кълбо след удар на Стивън Петков.

Гостите организираха опасна контраатака в 67-мата минута. Ишмаел Байду подаде на Мирослав Будинов, последва пас към Георги Русев, който стреля, топката рикошира в защитник на домакините. Морислав Буденов овляда топката, но не успя да се резпише.

В 80-ата минута вратарят на Ботев Даниел Кайзер отрази опасно центриране на Георги Русев. Стивън Петков пък се размина с гола две минути по-късно, след като отблизо стреля с глава в аут.

В 90-ата минута влезлият на смяна Васил Шопов откри резултата след центииране на Тодор Неделев. Две минути по-късно Стилиян Николов от гостите получи червен картон, след като изби топката с ръка пред голлинията.

Съдията отсъди дузпа в полза на Ботев. Зад топката застана Антонио Вутов, който прати топката в гредата, а при последвалото разбърквания младият талант Иван Василев фиксира крайното 2:0, отбелязвайки първия си гол в професионалния футбол.