Славия записа първата си победа като гост на Ботев (Пловдив) от 3 години насам. Хората на Златомир Загорчич биха с 1:0 в Коматево за първи успех навън през този сезон.

"Белите" играха цяло полувреме с човек по-малко, след като поведоха с гол на Славчо Шоколаров, а редовен гол на "канарчетата" не бе зачетен. Резултатът вбеси феновете на "жълто-черните" и те призоваха за оставки. Единствено Витоша (Бистрица) остава зад пловдивчани в класирането.

Славия поведе в 25-та минута с гол на Славчо Шоколаров, който се възползва от лошо изчистване на вратаря Янко Георгиев, който изби остро центриране.

В 41-та минута Кристиян Димитров стреля с глава и топката бе избита от вратаря, но сякаш премина гол линията с целия си обем. Съдиите не видяха това и не зачетоха попадението. Протестите на домакинските играчи разбираемо бяха големи.

Минута преди края на полувремето Димитър Велковски получи втори жълт картон заради грубo нарушение срещу Джонатан Перейра.

Това логично донесе игрово преимущество на "канарчетата" и те направиха огромен пропуск в 51-та минута чрез Марко Перван, който от непосредствена близост стреля над вратата.

Славия разчиташе на контраатаки и имаше няколко добри възможности да реши всичко чрез бързите си футболисти в предни позиции.

Натискът на Ботев в последните 10 минути бе голям, но намесите на Георги Георгиев бяха сигурни. На другата врата съфамилникът му Янко направи добро спасяване след нов удар на Шоколаров.

В края феновете на Ботев скандираха срещу собствеността на клуба с възгласи "всички вън".Скандираха и името на бившия си наставник Николай Киров. Поражението оставя пловдивчани на предпоследната позиция с актив от едва 9 точки. Славия е осми с 13.