Ботев Враца и Пирин завършиха наравно 0:0 в първия неделен мач от 24-ия кръг на българския футболен шампионат.

Домакините на Даниел Моралес записаха пети пореден мач без загуба в първенството, като в този период победиха Берое, ЦСКА 1948 и Славия, както и завършиха наравно със Септември.

Днешната точка ги качва на 11-ата позиция с 23, докато Пирин остава 14-и с 20.

Ботев има за какво да съжалява, тъй като стигна до по-изгодните положения в хода на мача и освен това удари страничния стълб.

Най-добрият шанс пред врачани през първото полувреме се откри в 30-ата минута, когато удар с глава на Браян Переа бе спасен блестящо от Янко Георгиев. След това Даниел Генов и Чавдар Ивайлов не намериха целта при последвалите изгодни ситуации.

През втората част домакините продължиха да играят много офанзивно ив 54-ата минута Переа отново бе на добра позиция, но се забави и Георгиев спаси опита му.

В 64-ата минута врачани удариха и греда след удар на Клери Сербер от малък ъгъл.