Пловдивският Ботев продължава с ужасното си представяне от началото на сезона.

"Канарчетата" загубиха с 0:3 гостуването си на съименниците от Враца, в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Това бе четвърта поредна загуба за Тодор Неделев и компания. Само преди няколко месеца Ботев бе сред най-добрите отбори у нас, но в момента е напълно неузнаваем. Тимът заема предпоследното място с едва 9 точки, а играта му е безобразна.

Такава бе и днес, като домакините от Враца напълно заслужено си спечелиха мача. След края му побеснелите фенове на гостите привикаха и съблякоха играчите.

За развоя на мача спомогна и червеният картон, който Еберт Кардосо си изкара в 33-ата минута. Бразилецът спря откъсващия се сам срещу вратаря Даниел Генов и заслужено бе изгонен.

Преди тази ситуация играта бе равностойна. Пловдивчани имаха добър шанс чрез Лазар марин, а врачани чрез Домовчийски.

През втората част обаче действията изцяло се развиваха пред пловдивската врата.

Логичното се случи в 67-ата минута, когато Даниел Генов бе оставен сам в наказателното поле и от воле успя да вкара за 1:0.

В рамките на следващите 8 минути домакините стигнаха до нови два гола, дело на влезлия малко по-рано Петър Атанасов.

Той на два пъти бе изведен на чудесни позиции и не сгреши, за да донесе заслужената победа на тима си.

Така врачани заслужиха първия си успех от 26 август насам, докато за пловдивчани въпросителните остават.