Ботев Враца направи поредна грешна стъпка, след като не успя да победи последния в класирането Витоша Бистрица.

Двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лгиа, игран днес във Враца, с безумния начален час 12:30 в работен ден. Така врачани продължават със слабите резултати, като имат само един успех в последните си 8 мача.

Двубят все пак бе интересен, особено през втората част, когато и двата тима имаха шансове да грабнат трите точки.

Първото полувреме бе по-скучно, но Ботев поведе в самия му край. Направи го от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Лъчезар Котев. Повторенията обаче показа, че въпреки агресивния шпагат на младежкия ни национал, той играе с топката, а не с крака на противник.

Въпреки това нарушението бе отсъдено, а опитният Валери Домовчийски го превърна в гол.

През втората част играчите Ботев имаха няколко изключителни шанса за втори гол, който щеше да реши мача, но ги пропиляха.

Така дойде 74-ата минута, когато Витоша изравни след кошмарна грешка в отбраната на домакините.

Васев подари топката на Кабов, който намери Запро Динев и резултатът стана 1:1.

След това гостите имаха още няколко добри шанса за гол, но и бранител на бистричани трябваше да чисти от голлинията, за да запази точката.

Тя бе едва четвърта за "тигрите" от началото на сезона. Ботев пък събра 13 и заема 11-а позиция в класирането.

Предвид слабите резултати в последните седмици, непосредствено след мача треньорът на врачани - Сашо Ангелов, намекна че може да напусне поста.