ЦСКА спечели гостуването си на Ботев (Враца) в Монтана с 2:0 в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

По този начин "червените" си върнаха лидерската позиция в класирането с 19 точки, колкото има и Левски, но ЦСКА е с по-добра голова разлика, а след седмица е вечното дерби на родния футбол.

Главно действащо лице на стадион "Огоста" в Монтана бе нападателят на врачани - Валери Божинов, който си отбеляза нелеп автогол в началото на мача, пропусна и дузпа през втората част.

ЦСКА очаквано започна по-силно мача, а натискът даде резултат в 13-та минута, когато столичани поведоха след нелепа ситуация.

Вратарят на врачани Красимир Костов улови топката, но помисли, че съдията е отсъдил засада и я постави извън наказателното си поле, за да поднови играта.

Това логично доведе до пряк свободен удар от отлична позиция за "червените".

Зад топката застана Кирил Десподов, който уцели гредата, но отбитата топка се удари във Валери Божинов и влезе във вратата.

Голът и абсурдният начин по който стана, сякаш обезвери Ботев и ЦСКА контролираше събитията на терена през първото полувреме.

Въпреки това "червените" не стигаха до чисти ситуации, а попадение на Петър Атансов бе отменено заради засада и Чериаускас трябваше да се намесва след далечен удар на Апостолов.

Така дойде 38-та минута, когато Едвин Джеси с чудесен пас изведе Али Соу и нападателят на ЦСКА вкара дебютния си гол за тима.

През втората част ЦСКА намали темпото, предвид комфортната преднина от два гола и можеше да платят скъпо за това.

В 54-ата минута Петър Атанасов нахлу в наказателното поле на столичани и бе препънат от Божидар Чорбаджийски, а съдията отсъди дузпа.

С изпълнението се нагърби Валери Божинов, но ударът му срещна гредата и кошмарната вечер за бившия играч на Ювентус продължи.

Ботев имаше още два чудесни шанса да се върне в мача, но Валери Домовчийски уцели гредата от отлична позиция, а Черниаускас трябваше да се намесва решително в 75-ата минута.

ЦСКА продължаваше да разчита предимно на контраатаки, а добри шансове имаше пред Десподов, Тиаго и Соу, но в крайна сметка резултатът от първата част се запази и гостите се поздравиха със заслужен успех.