Барселона изживя една от вечерите, към които нито един фен на клуба няма да иска да се връща никога повече.

Тя започна с отпадане от Шампионска лига, което Интер официализира с победата си над Виктория (Пилзен) и продължи с поражение на каталунците от Байерн (Мюнхен) с 0:3 насред "Камп Ноу".

За всички е ясно, че отпадането за втора поредна година още в групите на Шампионска лига е чутовен провал за Барселона, който ще донесе със себе си и колосални финансови загуби на и без това намиращия се в окаяно състояние от тази гледна точка клуб.

Преди година това се случи в група с Байерн и Бенфика, а сега в такава с Байерн и Интер. И в двата случая Барселона остана на третата позиция, и в двата случая общият знаменател се казваше Байерн (Мюнхен).

Може да се каже, че тази вечер немският шампион удължи абонамента на Барса, защото записа шеста поредна победа над каталунците, а головата ралика от тези двубои е стряскаща - 22:4.

Баварците реално не играеха за нищо, освен честта си тази вечер на "Камп Ноу". Те дори и не излязоха с оптималните си 11 на терена, но въпреки това с убийствена ефективност и сякаш лекота успяха да победят.

Снимка: АР/БТА

Още в 10-ата минута Садио Мане получи гениален пас от Гнабри и се разписа за 1:0, а в 31-ата минута кошмарът за каталунците стана пълен, когато Ерик Максим Чупо-Мотинг провря топката между вратаря на Барса за 2:0.

Резултатът дори можеше да стане 3:0 в последната минута на първата част, когато Мусиала изпусна чисто положение, а в последвалата контраатака еферът отсъди дузпа на надеждата за Барселона.

Той обаче бе привикан да прегледа положението на ВАР монитора и видя, че Де Лихт играе с топката преди да фаулира Левандовски, което бе достатъчен мотив за него да отмени решението си.

Дузпа нямаше, но нямаше и никакво пробуждане от страна на Барселона през втората част.

Байерн продължи да е по-опасен, дори вкара трети гол, който бе отменен заради засада, а в последните 20 минути баварците съвсем спокойно и в тренировъчно темпо доиграха този двубой.

Но дори и при тези обстоятелства трети гол падна, вкара го Бенжамен Павар в последните секунди, затвърждавайки тоталната безпомощност на каталунците.

С това те съвсем затвърдиха новината на вечерта, която е, че Барселона отпада от Шампионска лига и напролет ще бъде в турнира Лига Европа.

Снимка: Getty images