Колумбия е на финал на Копа Америка след драматично 1:0 над Уругвай на полуфинала в Шарлът, донесъл огромни емоции, 7 жълти и един червен картон.

За първи път от 23 години тимът в жълто и червено стига до мача за трофея, а когато го направи за последно, спечели купата в домакинския турнир през 2001-ва.

Жеферсон Лерма вкара единствения гол с глава в 39-ата минута, но това далеч не казва всичко за този емоционален полуфинал. Уругвай трябваше да поведе преди това - две отлични положения изпуснаха Дарвин Нунес и Нико де ла Крус.

А в края на първото полувреме колумбийците останаха с 10 души заради втори жълт картон на Дани Муньос, един от най-добрите играчи на целия турнир.

Той удари с лакът в гърдите уругваец и бе изгонен, а после отборът му се прибра с гръб, опрян в стената. Но Уругвай не успя да изравни, въпреки че имаше достатъчно ситуации за гол. Резервата Луис Суарес уцели греда, Де ла Крус изпусна отлизо...

А Колумбия можеше да реши мача след две отлични положения пред Урибе на контраатаки.

След края играчи на Уругвай се затичаха към сектора, където бяха настанени хората, близки до отбора - съпруги, приятели, деца на играчите. Дарвин Нунес и капитанът Хосе Хименес влязоха в публиката и дори се видя размяна на удари с колумбийски фенове.

Оказва се, че през целия мач семействата на уругвайците са били обиждани и замеряни с предмети от фенове на съперника.

"Това е срам, никаква охрана, никаква организация - крещеше пред камерите Хименес. - Няма нито един полицай на стадиона, а там има малки деца!"

Полицията се появи все пак няколко минути, след като стана скандала с последния съдийски сигнал.

Колумбия е на финала и ще играе срещу Аржентина на Лео Меси в понеделник сутринта от 03:00 часа наше време (MAX Sport 3 HD).

Снимка: AP/БТА