Историческите съперници във Висшата лига - Манчестър Юнайтед и Лийдс Юнайтед, подновиха битките си след 16-годишна пауза. И си заслужаваше! Двата тима се изправиха един срещу друг в първенството за първи път от 2004-а и хората на Оле Гунар Солскяр победиха на "Олд Трафорд" с внушителното 6:2.

Те разгромиха тези на Марсело Биелса, който за пореден път доказа, че предпочита да играе атакуващ футбол на всяка цена, дори и тя да е подобен резултат. Положенията пред двете врати валяха едно след друго и ако не бяха потресаващите пропуски, можеше спокойно да паднат около 15 попадения.

Юнайтед обаче шокира "белите", след като вкара два гола в първите три минути и водеше с 4:0 след първите 40 минути. Същият Юнайтед, който до момента играеше изключително слабо на своя стадион през този сезон. С тази победа обаче се изкачи на третото място и ако спечели отложения си мач с Бърнли ще е втори. Лийдс към момента е 14-и със 17 точки.

Само минута и седем секунди бяха нужни на "червените дяволи" да поведат в резултата. Рафиня загуби топката в центъра на терена, а след това Бруно Фернандеш намери Скот Мактомини, който с прецизен удар отдалеч вкара за 1:0.

Шокиращият развой продължи и в третата минута Мактомини отново реализира. Този път асистенцията беше на Рашфорд, който го изведе зад защитата.

В 19-ата минута Лийдс стигна до попадение чрез Патрик Бамфорд, но то правилно бе отменено заради засада.

В ответната атака Юнайтед удари за трети път. Страхотна контраатака бе завършена от Бруно Фернандес с удар по земя, който не остави шанс на Илан Мелие. Домакините реализираха с първите си три точни удара в мача.

В 34-ата минута Лийдс отново бе близо до гол. След изпълнение на ъглов удар Рафиня стреля опасно по земя, но Де Хея протегна крак и спаси.

Вместо това четири минути по-късно резултатът стана 4:0. Люк Шоу центрира от корнер и Антони Марсиал отклони с глава. Топката стигна до Виктор Линдельов, който от близка дистанция нямаше как да сгреши.

В 42-ата минута все пак Лийдс намали резултата и отново опасността дойде от корнер. Точен с глава бе централният защитник Лиъм Купър.

В самото начало на втората част Антони Марсиал направи голям пропуск след пас на Фернандеш. На другата врата Давид Де Хея направи брилянтно спасяване след удар от воле на Рафиня, а освен това топката срещна страничната греда.

Доминацията на Юнайтед обаче продължи в следващите минути. Даниел Джеймс се разписа в 66-ата минута за 5:1 след фантастична работа и асистенция на Мактомини.

Четири минути по-късно Юнайтед направи 6:1 след точно изпълнена дузпа на Бруно Фернандеш. Тя бе отсъдена за спорно нарушение срещу Марсиал.

Лийдс обаче бързо върна този гол и направи 2:6. Стюарт Далас с красив удар не остави шанс на Де Хея в 74-ата минута. До края на мача канонадата пред вратата на "белите" продължи и последователно пропуски направиха Джеймс, Марсиал и Кавани. Рафиня от Лийдс също направи потресаващ пропуск в края на мача.