Българският национал Божидар Краев вкара първия с екипа на португалския Фамиликао, където играе под наем.

Краев вкара първия гол за успеха с 2:1 над Витория Гимараеш, с който скромният Фамиликао си осигури оцеляването в португалския елит.

Българинът пристигна в клуба през зимата, след като почти не получаваше шанс за изява в датския шампион Мидтиланд. В Португалия обаче нещата не бяха много по-различни, защото Краев има едва четири мача като титуляр през 2021-а.

Той успя да се разпише в 21-ата минута на вчерашния мач, когато Андре Гедеш центрира, а Краев се хвърли на шпагат и отклони топката във вратата.

Голът бе за 1:1, а пет минути преди края Ериберто Таварес донесе успеха на гостите от Фамиликао.

Така два кръга преди края, Фамилиако се изкачи до десетото място, на седем точки над зоната на изпадащите, което осигурява елитния му статут и през следващия сезон.

След края на сезона Краев със сигурност ще се завърне в Дания, защото продължава да е собственост на Мидтиланд. Не е ясно обаче дали за него ще има място в тима, който три мача преди края на първенството, води в датския шампионат с точка пред Брьондби.