Бившият национал Божидар Краев е в отлична форма от началото на новия сезон в австралийската А-Лига. Юношата на "Левски" се разписа във втори пореден двубой на своя Уелинтън Финикс - този път при победата с 5:2 срещу гостуващия Бризбейн Роар.

Българинът започна като титуляр и игра близо 80 минути, като се разписа за 3:2 в 58-ата минута на двубоя.

А също така получи и жълт картон десетина минути преди края на първото полувреме.

Хеттрик за победата наниза Оскар Зауада, а Финикс направиха обрат, след като изостанаха още в първата минута на двубоя.

Тимът на Краев има 7 точки след 3 изиграни мача, като още три тима са с такъв актив - Аделаида Юнайтед, Мелбърн Виктъри и Макартър.

26-годишният българин премина в австралийската лига миналата година, след като прекара предходните пет в датския Мидтиланд, който пък на два пъти го пращаше под наем в Португалия - съответно в Жил Висенте и Фамаликао.

Краев има 24 мача с 3 гола за България, а последно той бе викан в представителния тим на страната ни през лятото на 2021 година, като не е играл за отбора от контролата с Франция на 8 юни същата година.

За сметка на това редовно присъствие в селекцията в последно време е брат му Андриан.