Родният национал Васил Божиков изведе словашкия шампион Слован (Братислава) с капитанската лента, но той и съотборниците му не успяха да сътворят чудо в Берн.

Слован имаше тежко гостуване на швейцарския шампион Йънг Бойс в квалификациите за Шампионска лига, като нулевото реми в първия мач даваше на Божиков и компания сериозни надежди.

Изненада нямаше, защото Йънг Бойс спечели с 3:2 и продължи напред, но Слован бе близо до голям обрат, връщайки интригата след три гола изоставане.

Всичко започна кошмарно за словаците, които още в 10-ата минута направиха дузпа, с която швейцарците излязоха напред. Малко след това Рафаел изпусна дузпа за Слован, което струваше доста скъпо на словаците.

До 48-ата минута вече резултатът бе 3:0 и изглеждаше, че всичко е свършило. 10 минути по-късно обаче Езекиел Хенти имаше два гола на сметката си, а резултатът набързо стана 3:2.

Слован даде всичко, за да изравни, но въпреки натиска в последните 30 минути, трябваше да се прости с надеждите си за Шампионска лига.

По същото време в Сърбия, Цървена Звезда се реваншира за загубата си преди седмица в Казахстан, като разби Кайрат Алмати с 5:0.

Може би най-изненадващия резултат дойде в Дания, където след продължения отборът на Мидтиланд изхвърли Селтик.