Валери Божинов направи своя дебют за Пескара, като този път влезе на терена, за разлика от миналия път, когато си изкара червен картон от скамейката.

Родният нападател се появи в игра в 70-ата минута на мача срещу Специя, който неговият тим загуби с 0:2.

Когато Божинов се появи в игра "делфините" вече изоставаха с две попадения, а родният нападател не успя да помогне в опитите за равенство.

Далеч по-щастлив и успешен мач обаче имаше Андрей Гълъбинов, който от първата минута водеше атаката на Специя.

Той не успя да се разпише, но получи третата най-добра оценка в мача от италианските медии.

С победата Гълъбинов и Специя заемат четвъртото място в класирането с 44 точки, докато Божинов и Пескара са 10-и с 35 пункта.