Левски постигна драматичен обрат при гостуването си на Черно море в последния кръг на българския футболен шампионат.

Срещата беше без значение за крайното класиране, но превърна вечерта във Варна в емоционална, като "сините" стигнаха до успеха в самия край с гол на Валери Божинов.

Бившият нападател на Ювентус се превърна в герой за "сините" с късното попадение, но вратарят Николай Михайлов също имаше важна роля, тъй като направи куп спасявания, най-вече през първото полувреме. Без тях "моряците" щяха да водят комфортно в резултата. Иначе той бе открит от Васил Панайотов за домакините, а след това Радослав Цонев изравни с красив гол.

Така крайното класиране оставя Черно море на седмото място с 45 точки, а осми е Левски с 41. Това беше последен мач с екипа на "сините" за Божинов и Михайлов.

Първата опасна ситуация в мача се откри пред домакините, когато удар с глава на Стефан Велев от близка дистанция прати топката в обсега на Николай Михайлов.

В 14-ата минута Черно море бе много близо да поведе. Исмаил Иса подаде към Файсел Касми и от изгодна позиция ударът на халфа също бе спасен от вратаря на "сините". Малко след това Михайлов спаси и удар на Мартин Дичев.

Логичното се случи в 17-ата минута, когато Черно море поведе в резултата. Касми проби през центъра и излезлият Михайлов изби топката, но тя стигна във Васил Панайотов, който от далечна дистанция я вкара в опразнената врата. Секунди след попадението Михайлов трябваше да прави още едно спасяване след удар на Касми.

Петата намеса на стража на "сините" дойде в 27-ата минута, този път след удар на Исмаил Иса. В края на първото полувреме Касми изпусна перфектна възможност да направи 2:0.

През втората част събитията на терена също бяха емоционални. В 52-ата минута Михайлов направи още едно страхотно спасяване - този път след силен удар на Виктор Попов.

В 69-ата минута Левски стигна до изравняването с много красив гол. Радослав Цонев изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и не остави шанс на Иван Дюлгеров.

В 84-ата минута влезлият като резерва вратар на "сините" Пламен Андреев направи спасяване след удар на Васил Панайотов.

В 89-ата минута дойде моментът на "сините". Здраво Димитров центрира и Валери Божинов надскочи всички в наказателното поле, за да реализира след удар с глава - 2:1.