Българският нападател Валери Божинов записа асистенция в първия си мач в хърватското футболно първенство.

Божинов влезе като резерва в 76-ата минута при убедителната домакинска победа на "Риека" с 5:1 над "Интер" Запрешич в 34-ия кръг от Първа лига.

Само две минути по-късно българинът проби от ляво и прати топката по земя към непокрития около точката на дузпата Зоран Кръвжич, който засече в мрежата за 5:0.

За Божинов това е втори мач за "Риека", след като той дебютира за отбора в началото на април в турнира за купата на Хърватия.

Нападателят премина в състава през зимата със свободен трансфер.

"Риека" е на второ място в класирането с 66 точки, на 4 точки зад "Динамо" (Загреб) два кръга преди края на сезона.

Междувременно Божинов пожела успех на "Левски" във финала за Купата на България срещу "Славия".