Ботев (Враца) победи Черно море с 2:1 в Монтана в среща от 14-ия кръг в Първа лига.

Валери Божинов квара третия си гол от началото на сезона и имаше основна роля за другото попадение.

Първото полувреме не предложи добро качество на игра, но през втората част и двата отбора потърсиха победа.

Врачани бяха по-мобилизирани и се възползваха от множеството грешки на варненската защита, която в пети пореден мач от Първа лига допусна поне два гола.

Юлиян Ненов откри резултата след час игра, а именно той подаде за гола на Божинов четири минути по-късно, който дойде след игра с глава.

Жоржиньо вкара почетното попадение за Черно море в 71-а минута след добре овладяно подаване на Васил Панайотов.

"Моряците" опитаха финален щурм, но така и не застрашиха вратата на Костов.

Враца вече е на десета позиция с актив от 15 точки, а Черно море остава осми с 18.