Реал (Мадрид) започна по перфектен начин 2020 година с победа в трудно гостуване от 19-ия кръг на Ла Лига - 3:0 срещу Хетафе.

В герой за "белия балет" се превърна централният защитник Рафаел Варан, който вкара по едно попадение в двете полувремена, а в самия край Лука Модрич също се разписа.

Така Реал поне временно си върна първата позиция в шампионата преди Барселона да има възможност да направи същото в тазвечершния си мач срещу градския съперник Еспаньол.

Зинедин Зидан, който този месец навършва 4 години начело на мадридчани, заложи на Гарет Бейл, Иско и Карим Бензема в атака, а Габриел Милитао зае мястото на наказания Серхио Рамос.

Хетафе започна много силно двубоя и бе по-активният тим в първия половин час. В 24-ата минута страховит удар на уругваеца Мауро Арамбари бе спасен от Тибо Куртоа, който изигра много силен мач.

В 35-ата минута "кралете" откриха. Ферланд Менди центрира от левия фланг и Варан отклони с глава. Вратарят на домакините Давид Сория излезе неразчетено и има най-голяма вина за попадението.

Малко след това и Карим Бензема имаше шанс да се разпише, но силният му удар бе спасен от стража. В ответната атака и Куртоа се намеси отново след шут мароканеца на Файсал Фаджр. До края на полувремето белгийският страж отби и удар с глава на Леандро Кабрера.

През втората част Варан осигури спокойствието на гостите с втори гол. Той се възползва от центриране от фаул на Тони Кроос, засичайки отново топката с глава. ОСтанаха сериозни съмнения за засада, но ВАР отчете, че ситуацията е редовна.

В края на мача значими пропуски направиха Винисиус и Гарет Бейл, които не успяха да преодолеят вратаря от близка дистанция.

Едва в 96-та минута Реал стигна до трети гол след пас на Валверде към Модрич пред празна врата.

Така Реал събра 40 точки и излиза на първо място, а Хетафе остава седми с 30 пункта. В друг мач, който се игра по-рано, Валенсия победи Ейбар с 1:0 като домакин.