Бразилският нападател Галено вкара сензационен гол от над 25 метра и донесе победата на Порто над Арсенал с 1:0 в първи осминафинал от Шампионската лига.

Крилото стреля по диагонала, пращайки топката с перфектна парабола над вратаря на гостите Давид Рая, като всичко това се случи 30 секунди преди изтичането на четирите добавени минути след 90-те.

Вендерсон Родригеш до Насименто Галено - както е пълното име на героя на вечерта, трябваше да е открил резултата много по-рано.

В средата на първото полувреме той разстреля Рая от десетина метра, но топката не пожела да влезе във вратата, рикошира в гредата и се върна при нападателя, който пропусна и при добавката.

Порто бе по-активният отбор, докато Арсенал - учудващо, не стигна до точен удар в 90-те минути.

Агресията и пресата на английския представител бяха налице, но нямаше класата в завършващата фаза.

И въпреки това отборът на Микел Артета изглеждаше много близо до добър турнирен резултат преди реванша на 12 март в Лондон.

Тогава се намеси Галено с шедьовър, който те оставя без никакъв отговор и шанс за реакция.

В името на традицията - Арсенал никога не е отпадал от Порто, а и няма проблеми с този отбор у дома.

В три гостувания на стадиона в Северен Лондон в своята история, "драконите" са загубили три пъти, като общо са инкасирали 11 гола и не са вкарали нито един.

Така преди реванша Арсенал остава фаворит да стигне първия си четвъртфинал в турнира на шампионите от 14 години.

Тогава на осминафинал пак бе елиминиран точно Порто...