Габриел Жезус отново се превърна в големия герой за Манчестър Сити - този път за победата над Евертън на "Етихад" с 2:1 в 21-ия кръг на Висшата лига.

Бразилецът вече има осем попадения в първенството и е на два зад Серхио Агуеро, който този път бе оставен като резерва от Пеп Гуардиола.

Жезус наниза осем гола в последните си осем мача, като този път приносът му бе особено важен. "Карамелите" изостанаха с 0:2 и можеше да стигнат до равенство, но пропуснаха заключителните си възможности.

Победата е трета поредна домакинска за "гражданите" и ги приближава отново на една точка зад втория Лестър. Евертън записа първо поражение под ръководството на Карло Анчелоти и остава десети с 25 точки.

Изненадващо първата опасна ситуация бе пред вратата на Сити в деветата минута. Шеймъс Коулман видя как негов техничен удар е спасен от Клаудио Браво. Страхотна проява на рефлекс от опитния страж.

В 13-ата минута "гражданите" поведоха с гол на Фил Фоудън след остро центриране на Жоао Кансело, но ВАР забеляза, че Рияд Марез е в засада при пас към него в хода на атаката.

Малко след това Марез поиска дузпа за задържане от Лука Дин, но отново с ВАР ситуацията бе разгледана и бе преценено, че няма достатъчно основания.ю

В 29-ата минута и Джордан Пикфорд трябваше да показва рефлекс след хубав удар на Марез. Алжирецът определено беше най-опасният играч на домакините.

Сити имаше още няколко добри ситуации пред противниковата врата, но се оттеглиха на почивка при 0:0. В 51-та минута Пикфорд най-после бе преодолян. Със страхотен удар Габриел Жезус реализира и донесе спокойствие на съотборниците си.

Минута по-късно Доминик Калвърт-Люин бе близо до това да изравни резултата, след като стреля с глава при изпълнение на ъглов удар. Топката мина на сантиметри от страничната греда.

В 58-ата минута обаче Жезус реши всичко. Той беше изведен от Марез и стреля по земя в близкия ъгъл на Пикфорд, за да направи резултата 2:0.

Ричарлисон наказа грешка на Клаудио Браво в 71-ата минута и върна едното попадение след асистенция на резервата Тио Уолкът.

В 81-ата минута Жезус бе близо до хеттрик, но негов удар по земя бе спасен от Пикфорд.

Евертън натисна в края, но не успя да създаде достатъчно напрежение пред Браво. Тимът показа позитивни знаци, но поражението бе заслужено.