Реал Мадрид не бе далеч от загуба във втория си мач от сезона в испанската Ла Лига, но един бразилец с просто и гениално изпълнение спаси "кралете" от тази участ. Винисиус Жуниор вкара гол с най-стария удар във футбола - боц, по начин, достоен за всеки майстор от улицата или плажа.

Неговият славен сънародник Ромарио бе цар на тези удари в движение, хващащи напълно неподготвен вратаря на съперника.

Винисиус боцна топката от малък ъгъл в далечната греда и оттам - в мрежата на Леванте, в 85-ата минута, и донесе 3:3 на Реал при гостуването на този тим. Домакините докосваха победата два пъти, като повеждаха с 2:1 и 3:2, но необичайното попадение на Жуниор им отне славата да бият Реал.

Мачът тръгна по сценария на Карло Анчелоти и гранда, след като в петата минута Гарет Бейл вкара за 0:1. Реабилитиран от италианския треньор, уелсецът изглежда отново щастлив и мотивиран в бяло, като това бе първи негов гол за Мадрид от близо 2 години.

Първото полувреме изтече при този резултат, а второто се оказа вихрено - истинска буря.

Рожер Мари, местната звезда, реализира след 28 секунди игра изравнителното попадение и стадиончето в предградията на Валенсия изведнъж стана доста шумно място. Хосе Кампаня вкара страхотен гол от въздуха в 57-ата минута и Леванте поведе, а Реал бе шокиран.

Бразилска магия обаче върна в играта колоса. Каземиро даде пас от първите страници на учебниците, извеждайки Винисиус сам срещу вратаря в 73-ата минута и сънародникът му не сбърка - 2:2.

Но груба грешка в отбраната на Реал 11 минути преди края подари топката на Робер сам пред вратата, а капитанът на домакините не сбърка. И когато Леванте предвкусваше славна вечер, Жуниор отново се намеси с втория си гол, небрежно пращайки топката с боц над слисания вратар в далечния ъгъл.

Реал е с 4 т. от първите два мача, които бяха гостувания.

Атлетико е единственият тим с пълен актив след два кръга. Шампионите победиха у дома с 1:0 Елче с попадение на Анхел Кореа.

Тази вечер Севиля също може да събере 6 т., ако спечели гостуването си на Хетафе.