Бразилия завърши 1:1 с Панама в контролен мач, игран на стадион "Драгао" в Порто.

Петкратният световен шампион изигра един от най-слабите си мачове под ръководството на селекционера Тите, откакто той пое поста през 2016 година и не успя да победи непретенциозния съперник.

Лукас Пакета откри резултата в полза на Селесао в 32-а минута след пас на Каземиро. Панамците изненадващо изравниха само четири минути по-късно чрез Адолфо Мачадо и този резултат се запази до края.

Попадението на Мачадо е първото за Панама срещу Бразилия в историята. До момента панамците имаха четири загуби с инкасирани 16 гола от Бразилия.

През второто полувреме Ричарлисон и Каземиро уцелиха гредите за Бразилия, но тимът така и не успя да стигне до победата, макар че владееше топката в 78 процента от времето.

Панамците са в серия от 12 мача без победа, от които девет са загуби. Три от тях дойдоха на Световното първенство в Русия в група с Белгия, Англия и Тунис

Бразилците играят серия от приятелски срещи в други страни в рамките на световното си турне. Седващата контрола е на 26 март с Чехия в Прага.