Бразилия се разигра на Копа Америка и загърби колебливия старт на турнира с нулево реми срещу Коста Рика.

Тази сутрин селесао изнесе лекция на Парагвай - 4:1, като в дълги периоди това бе най-добрият футбол, който отборът в златисти екипи игра от години. Особено през първото полувреме, когато ритъмът и скоростта бяха такива, че парагвайците се задъхваха да спират играчите срещу тях.

В 31-вата минута Лукас Пакета изпусна дузпа като не уцели вратата, но и това не смути бразилците. Водени от шоуто на Винисиус Жуниор по крилото, те излизаха на позици с лекота и бе въпрос на време голът да дойде.

В 35-ата минута именно Вини се измъкна през центъра след страхотна атака с по едно докосване, и вкара без проблеми. Още осем минути минаха и поредната шеметна акция предизвика хаос, парагвайците не изчистиха добре топката, тя попадна в Савиньо и - 2:0.

И тогава се появи другото лице на един от най-големите таланти на нашето време във футбола. То, за съжаление, е неизменна част от неговата игра.

Винисиус тръгна съвсем да се забавлява, като "щипваше" топката и я мяташе над главите на парагвайските играчи - такива неща не се прощават, неуважителни са и се приемат за провокация. Настана сблъсък на терена, играчите се бутаха и едва не се сбиха, а най-виновният - Вини, се оттегли встрани, сякаш без да знае какво става.

Минута по-късно, вече в добавеното време на първото полувреме, той се възползва от нов подарък на парагваец и вкара за 3:0. След което пак подразни и съперници, и феновете на парагвайците, с радостта си.

Добре, че дойде краят на полувремето, за да не настане бой.

Второто пък започна с гол на парагвайците "от съблекалнята" - защитникът Алдерете стреля отдалеч и вкара за 1:3. Но Бразилия не изпусна мача от контрол. Втора дузпа даде нов шанс на Пакета, който този път не сбърка.

Остана време Винисиус да забърка още един скандал, след като Кубас от съперника бе изгонен с директен червен картон. Незнайно защо крилото притича през половината терен и пак провокира парагвайците, след което най-после (вероятно след 3-4 спестени) получи и той жълт картон.

Бразилия е с четири точки на второ място в групата. Първи е Колумбия с 6, след като тази сутрин разби Коста Рика с 3:0.

Вкараха Луис Диас (дузпа), Давинсон Санчес и Джон Кордоба, а с победата този тим е фаворит за първото място.

Ако не загуби от селесао, колумбийският състав влиза в четвъртфиналите като победител в група D, като ще се изправи с втория в група С. Докато бразилците ще идат на сблъсък с победителя там, а това най-вероятно ще е изключително силно играещият тим на Уругвай.