Бразилия се развихри и разби Перу с 5:0 в третия си мач от групите на Копа Америка.

Преди двубоя имаше вероятност домакините да останат извън елиминациите, но убедителната победа свали всички въпросителни.

Началото на головата фиеста бе дадено от Каземиро още в 12-ата минута, а до края на полувремето мачът бе решен.

В 19-ата минута Роберто Фирмино се възползва от нелепа грешка на вратаря и удвои, а 23 минути по-късно Евертон с хубав удар направи преднината на Бразилия класическа.

В началото на втората част Дани Алвеш бе изведен от Фирмино и нправи резултата 4:0, а в последната 90-та минута Вилиан оформи крайното 5:0.

Резултатът можеше да е още по-категоричен, но в последните секунди на мача Габриел Жезус изпусна дузпа.

По същото време в другия мач от групата Венецуела победи Боливия с 3:1 и си осигури място в елиминациите.

Гол на Жосеф Мартинес и два на Дарвин Мачис бяха достатъчни на Венецуела за скъпоценната победа, докато почетния гол за Боливия вкара Леонел Жустиниано.

Така Бразилия зае първото място в групата със 7 точки, докато Венецуела е на второ с 5. Перу остана трети с 4 и ще се надява да остане сред най-добрите трети тимове. Боливия се сбогува с турнира след три поредни загуби.