Реал Мадрид и Барселона сътвориха очакваното шоу във финала за Суперкупата на Испания.

Столичани спечелиха трофея след категорична победа с 4:1, като не оставиха съмнение в превъзходството си.

ГАЛЕРИЯ ОТ ЗВЕЗДНОТО ЕЛ КЛАСИКО ВИЖТЕ ТУК>>>

Това бе Суперкупа номер 13 за Кралския клуб, с което се доближи само на една зад Барса. Двубоят се игра в Саудитска Арабия, а на трибуните бяха емблематични за двата клуба имена като Кристиано Роналдо и Жерард Пике. Победителите получават 8 милиона евро за трофея, а финалистът - 7 милиона.

На практика всичко в двубоя бе решено след гръмотевично първо полувреме, в което блесна звездата на Винисиус. Бразилецът изригна с хетррик, като на практика пречупи съпротивата на съперника.

Нападателят на Реал вкара два светкавични гола още до десетата минута на мача, преди Роберт Левандовски да намали за Барса след хубаво попадение от воле в 33 минута.

Каталунците обаче бяха в двубоя едва 6 минути, след като отново Винисиус (от дузпа) възстанови аванса на Реал от две попадения.

След почивката Реал свали темпото, но въпреки това успя да нанесе нов удар на Барса. Отново бразилец - този път Родриго, се разписа в 64 минута, правейки резултата 4:1.

Getty Images

А ситуацията за Барса стана безнадеждна след червен картон на Роналд Араухо в 71 минута.

Каталунците бяха толкова безпомощни, че съдията реши да свири края на двубоя секунда по-рано, като не даде никакво продължение, за да спести нови удари по тима на Шави.

Място в ложата бяха заели и президентите на двата клуба - Флорентино Перес и Жоан Лапорта, които обаче демонстрираха колегиалност и изгледаха горещия двубой, без да си позволяват излишни емоции.

След награждаването пък пищни фойерверки озариха небето в името на успеха на Реал Мадрид.