Бразилецът Рафиня изигра може би най-силния си мач откакто е в Барселона и имаше основна заслуга за победата с 3:0 срещу Севиля. Южноамериканецът вкара гол и изработи още един, а същото стори и Жорди Алба, като "Камп Ноу" видя отличен футбол от страна на селекцията на Шави.

С днешните три точки Барса вече е на осем от Реал (Мадрид), който остава втори в класирането, но вече все по-далеч от каталунците.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Жорди Алба взе капитанската лента от Серхио Бускетс, който принудително бе сменен заради контузия в глезена след остро влизане. А в 58-ата минута левият бек се разписа за 1:0, след като получи извеждащ пас от Франк Кесие. Бившият играч на Севиля се завъртя майсторски и задължи Алба да вкара, след като го намери по перфектен начин.

Голът на Жорди дойде след атака с общо 17 паса -второто най-добро постижение за Барса в Ла Лига този сезон.

Гави, взел легендарната шестица, носена от Шави, оползотвори друг гениален пас - на Рафиня в 70-ата минута. Бразилецът разсече защитата на андалусийците с диагонален пас между няколко противници, а за младата надежда остана по-лесното и той само бутна топката в мрежата за 2:0.

Десетина минути преди края Рафиня засече центриране на Алба и всичко приключи - 3:0.

Севиля продължи черната си серия на "Камп Ноу", където няма победа вече повече от 20 години. Освен това "рохибланкос" са на незавидната шестнадесета позиция в класирането, като от зоната на изпадащите ги делят само две точки.