Бразилецът Рикардиньо, който бе привлечен от "Левски" тази зима, бе в основата на успеха на родния тим с 3:2 срещу латвийския Рига. Един от головете за балтийците пък бе вкаран от българин - Георги Минчев, който премина там от Локомотив (Пловдив) миналата година.

Именно Минев откри резултата от дузпа в 20-ата минута, но само 120 секунди по-късно Рикардиньо спечели наказателен удар за българите, който пък бе реализиран от Асен Чандъров, също привлечен на "Герена" през този трансферен прозорец - 1:1.

Иля Коротковс задържа Илиян Стефанов рано през второто полувреме, за което получи червен картон, а в 50-ата минута "Левски" поведе с 2:1. Ивелин Попов центрира от корнер, а Рикардиньо засече добре с крак, за да вкара втори гол за българите.

Рига изравнни двадесетина минути преди края, но в 76-ата минута Рикардиньо се разписа за втори път в мача - 3:2.

"Сините" ще играят срещу този съперник още веднъж преди края на зимната си подготовка в Дубай.