Бразилско шоу, но не от Винисиус донесе поредната важна победа на Реал по пътя към титлата.

Кралете сломиха Атлетик (Билбао) с 2:0 у дома, взимайки един от последните на теория по-трудни мачове до края на сезона в Ла Лига.

Големият герой тази вечер на "Бернабеу" се казваше Родриго, който вкара и двете попадения за успеха.

Особено впечатляващ бе първият му гол, паднал още в осмата минута, когато Родрибо се разписа с мощен удар извън наказателното поле.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Малко след гола се наложи Лунин да прави решително спасяване за Кралете, които обаче напълно заслужиха успеха си, а той бе подпечатан с втори гол на Родриго в 73-ата минута.

Така осем кръга преди края на сезона, Реал има осем точки аванс в класирането пред своя голям съперник Барселона.

Още след два кръг каталунците ще гостуват на "Бернабеу", когато Реал ще може да подпечата и титлата си.