Винисиус официално стана най-резултатният бразилец в Топ 5 първенствата на Европа през сезона досега, а Едер Милитао отбеляза поредното си попадение с глава, като двамата поведоха Реал (Мадрид) към победата с 3:1 срещу Еспаньол. "Белите" изостанаха след по-малко от 10 минути футбол, но до почивката осъществиха цялостен обрат, а в добавеното време на мача стигнаха и до трето попадение.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Хоселу изведе каталунците напред в 8-ата минута, а Винисиус Жуниор изравни в 23-ата със своето попадение №19 през сезона досега. Така кариоката изпревари сънародника си Неймар, който бе №1 по отбелязани голове сред бразилците на Стария континент.

В 39-ата минута Едер Милитао реализира с глава за 2:1, като това е четвърти негов такъв гол през сезона в Ла Лига - показател, по който той е лидер.

Интересното в случая е, че всичките шест попадения на Милитао в испанското първенство в кариерата му досега са реализирани с глава. Единствено Давид Гарсия от Осасуна (8 от 8) може да се похвали с по-добра успеваемост.

В 93-ата минута Марко Асенсио окончателно пречупи "папагалчетата", разписвайки се с трети гол за столичани - 3:1 и три точки.

Реал вече има 10 спечелени точки в мачове, в които е бил губещ в резултата. Единствено Жирона (12) има повече точки от подобна позиция.

Разликата до върха с Барселона пък поне до утре е шест точки, тъй като тогава каталунците играят с Атлетик (Билбао).