Новакът Брентфорд и Ливърпул не успяха да се победят, а равенството помежду им - 3:3, със сигурност бе едно от зрелищата на сезона в английския футбол досега. Домакините изравняваха резултата на два пъти, като при втория отнеха на "червените" възможността да се откъснат с по-голяма разлика начело на таблицата в Премиър лийг.

"Пчеличките" първи удариха и поведоха в 27-ата минута, когато Сержи Канос центрира от фаул, голмайсторът на отбора Айвън Тони отклони с пета, а Итън Пинок се разписа за 1:0. Отговорът на мърсисайдци бе почти светкавичен и те изоставаха в резултта по-малко от пет минути, след като в 31-ата Диого Жота изравни резултата с глава след центриране на Джордан Хендерсън.

Ливърпул поведе за първи път в мача с гол на Мохамед Салах, който бе под №100 за него в английския футболен елит с екипа на "червените. Това се случи по-малко от десет минути след началото на втората част - в 54-ата минута.

Египтянинът стига до тази кот за 151 мача - най-бързо в цялата история на отбора.

И отново по-малко от десет минути след това Брентфорд изравни, този път посредством Витали Янелт, който вкара, след като Понтус Янсон бе нацелил гредата - 2:2.

Головете продължиха да падат, като Къртис Джоунс върна Ливърпул напред с шут от над 20 метра, както и рикошет в крака на играч на домакините - 3:2 в 67-ата минута.

Четвърт час преди края Салах можеше да довърши всичко след добър пас от Садио Мане, но прехвърли вратата на Брентфорд. Пет минути след това Йоан Уиса пак изравни за Брентфорд, след като успя да прехвърли Алисон.

В 87-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада, а в заключителните секунди Янсон за малко да си отбележи автогол, който бе осуетен от вратаря Рая.

Ливърпул е на първо място в класирането с 14 точки, докато Брентфорд е девети с пет по-малко.