Португалия победи Северна Македония с 2:0 в Порто във финален бараж за класиране на Световното първенство в Катар.

Две попадения на Бруно Фернандеш означаваха, че хората на Фернандо Сантош, сред които и легендарният Кристиано Роналдо, отиват на шести пореден Мондиал.

Магията на Северна Македония от мача срещу Италия този път не проработи, но феновете в Скопие със сигурност ще са доволни от опита на своите любимци и работата на селекционера Благоя Митревски.

В този мач разликата в класите си каза думата и западните ни съседи нямаха шанса да се класират за първи път на най-големия футболен форум.

Северномакедонците започнаха мача с голямо самочувствие и може да се каже, че в първия половин час стояха добре на терена, въпреки пропуски на Кристиано Роналдо и Диого Жота.

Това се промени в 32-ата минута, когато Стефан Ристовски даде много рискован пас и сгреши. Топката попадна в Кристиано Роналдо и той веднага изведе съотборника си в Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш. Последва точен удар в ситуация един на един с вратаря.

Попадението успокои европейските шампиони от 2016 година и те стигнаха до второ попадение в 65-ата минута. Диого Жота пусна перфектен пас от левия фланг към Фернандеш и той се нуждаеше само от едно докосване, за да реализира второто си попадение.

В другия финален бараж от тази вечер Полша победи Швеция с 2:0 в Чорзов и също отива на Мондиала.

Голямата звезда Робърт Левандовски откри резултата от дузпа в 49-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Йеспер Карлстром срещу Грегор Криховяк.

В 72-ата минута халфът на Наполи Пьотр Зиелински гарантира победата на своите след удар сам срещу вратаря.

Полша ще участва на второ Световно първенство, след като преди 4 години в Русия отпадна в груповата фаза. "Тре кронур" пропуска трети Мондиал от последните четири, като в миналия също игра и дори достигна четвъртфинал, загубен от Англия.