Ювентус направи първата си грешна стъпка на своя стадион през сезона след девет поредни победи. "Бианконерите" завършиха наравно 2:2 с гостуващия Сасуоло в среща от 14-ия кръг на Серия "А".

Две неубедителни прояви на легендата Джанлуиджи Буфон и много пропуски на Роналдо, Дибала и компания белязаха пропуснатата възможност за шампиона, но неговият съперник заслужи точката с храбрия си атакуващ стил и битката, която предложи. В герой за гостите се превърна 18-годишният вратар Стефано Турати, който направи дебют в Серия "А".

Срещата започна на много високо темпо и двата отбора не спираха да атакуват. Юве имаше ранни шансове чрез Емре Джан, чийто удар бе спасен, Роналдо и Бонучи, който би опасно с глава. На другата врата Гиоргос Кириакопулус стреля в центъра на вратата и Буфон изби.

В 16-та минута Гонсало Игуаин отправи опасен удар от воле след много находчив пас на Миралем Пянич зад отбраната.

В 20-та минута активната игра на Юве даде своя резултат. Леонардо Бонучи се влючи в атаката и получи на границата на наказателното поле. Със силен шут и лек рикошет той не остави шанс на младия дебютант на вратата на Сасуоло Стефано Турати.

Сасуоло обаче изравни още в следващата атака. Жереми Бога реализира с голямо самочувствие, като копна топката над Буфон. До края на полувремето гостите продължиха да играят много смело и не се свеняха да отправят удар след удар.

Те започнаха по страхотен начин и втората част, като дори стигнаха до пълен обрат в резултата. Опитният Франческо Капуто реализира в 47-та минута след силен удар и много лоша намеса на Буфон.

Юве се втурна в атака след попадението, а тенденцията съвпадаше с вдигане на темпото от Кристиано Роналдо. Портуагалецът вкара сам срещу вратаря в 61-та минута, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 66-та минута Филипо Романя фаулира безспорно Пауло Дибала в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Щатният изпълнител Кристиано не сгреши и изравни за 2:2.

В 70-та минута се получи куриозен момент. Дибала стреля към вратата и това бе сигурен гол, но топката се удари в краката на Роналдо, който бе застанал пред гол линията. Неволна ситуация, която може да подхрани неразбирателството между двамата, което не е тайна.

Три минути след това 18-годишният вратар на гостите показа фантастичен рефлекс при нов силен изстрел на аржентинския нападател. Дебютът му определено бе впечатляващ.

В 88-та минута младият Стурати бе напът да повтори грешката на Буфон от по-рано при един удар, но успя да улови топката преди тя да се търкули зад гол линията.

Равенството оставя Юве на първата позиция с 36 точки, но Интер, който има две по-малко ще го задмине, ако бие СПАЛ по-късно днес. Сасуоло се изкачи на 14-а позиция с 14 точки.