Арсенал не успя да спечели втори пореден мач във Висшата лига и евентуалната разлика с Манчестър Сити на върха може да падне до три точки утре.

"Артилеристите" завършиха наравно 1:1 на своя "Емирейтс" в лондонското дерби с Брентфорд от 22-ия кръг и затвърдиха проблемите си от загубата от Евертън в миналия кръг. Така едва втори отбор през сезона успя да вземе точка от "Емирейтс", след като това направи и Нюкасъл.

"Пчеличките" продължават с впечатляващите резултати, като нямат загуба в първенството от 23 октомври, когато бяха разгромени от Астън Вила.

През първото полувреме на "Емирейтс" отборът на Томас Франк категорично бе по-добър и можеше да поведе, но удар на Иван Тони срещна гредата.

През второто Арсенал заигра по-силно и стигна до попадение в 67-ата минута, когато дебютен гол вкара новото попълнение Леандро Тросард след подаване на Букайо Сака. В 74-ата минута обаче Брентфорд отвърна и изравни чрез Иван Тони, който вкара от лесна позиция след статично положения и няколко подавания в наказателното поле на Арсенал.

Така Арсенал остава първи с 51 точки, на шест точки пред Сити при равни мачове. Брентфорд е осми с 34 точки.

В друго лондонско дерби от днес резултатът бе същият. Уест Хям и Челси завършиха при 1:1 на Олимпийския стадион.

Жоао Феликс вкара първия си гол за "сините" в 16-ата минута, а в 28-ата Емерсон вкара на бившия си отбор, за да изравни. През втората част попадение на "чуковете" бе отменено след намеса на ВАР.

Така Уест Хям е 15-и в таблицата с 20 точки, а третото поредно равенство оставя Челси девети с 31.

Друг изненадващ резултат е тежката загуба на Тотнъм с 1:4 при гостуването на Лестър.

Хората на Антонио Конте поведога с гол на Родриго Бентакур, но "лисиците" след това ги разбиха. Точни бяха Напалис Менди, Джеймс Мадисън, Келеши Ихеаначо и Харви Барнс.

Загубата е четвърта за Тотнъм в последните шест кръга и тимът остава с 39 точки на петото място. Лестър се изкачва до 13-ото с 24.