Челси взе ценен аванс от 1:0 срещу Атлетико (Мадрид) след първия мач между двата тима  от осминафиналите на Шампионска лига.

Двубоят между испанския и английския тим се игра на доста необичайно място - в Букурещ, където Атлетико бе в ролята на символичен домакин.

Пред празни трибуни и на почти 2500 километра от дома, "дошекчиите" със сигурност не са се чувствали точно домакини, но фактите са такива, че Челси вече има победа, а и гол на чужд терен в актива си.

Причината за тази ситуация е, че испанското правителство не пуска английски граждани на територията си, което принуди Атлетико да търси алтернативна дестинация.

Това бе "Арена Национала" в столицата на Румъния, която при откриването си през 2012-а донесе доста щастие на Атлетико. Именно там мадридският клуб спечели турнира Лига Европа. Днес обаче щастието бе за отборът на Челси, който се прибира с добър аванс преди реванша в Лондон на 17 март.

Очакванията за надлъгване и тактически сблъсък между Чоло Симеоне и Томас Тухел се оправдаха.

Мачът не бе сред най-атрактивните, нямаше множество положения пред двете врати, а всичко се реши от гол на Оливие Жиру в 68-ата минута.

Той направи поредното атрактивно изпълнение в кариерата си, като този път вкара от задна ножица, но първоначално голът бе отменен, защото Жиру видимо се намираше в засада.

ВАР обаче помогна на Челси, защото повторенията показаха, че топката стига до Жиру от крак на бранител на Атлетико. Реферът получи сигнал и правилно зачете попадението.

Редовен гол, който се оказа решителен в мача, а може да има голямо значение за крайния изход на сблъсъка.

Това бе първата победа на Челси далеч от Лондон в елиминациите на Шампионската лига от 2012-а насам, когато "сините" спечелиха турнира след триумф над Байерн (Мюнхен) с дузпи.

Ако говорим за победи в елиминационната фаза в рамките на 90 минути, то последната дойде в четвъртфиналите на онзи сезон 2011/12, когато Челси надви Бенфика, а в последтвие стигна до трофея.