Лудогорец щe е сам на върха в българското първенство - позиция, която познава отлично - след изиграването на седмия кръг от сезона. Домакинско 2:0 срещу досегашния лидер Берое осигури водачеството на шампионите от последните 9 години в родния футбол.

Тимът на треньора Павел Върба показва все по-добро лице, след като стартира неубедително, загуби в първия ден от сезона навън от Ботев (Враца), а преди седмица бе надигран от ЦСКА и с малко късмет стигна до 2:2.

Домакините уж започнаха по-плахо и срещу Берое, като по-удобните ситуации в първите минути на сблъсъка бяха в полза на старозагорци.

Те вкараха и топката в мрежата в 14-ата минута, но се оказа, че преди това има нарушение при единоборството за високата топка след центриране. Попадението бе правилно отменено от Ивайло Стоянов, съдията на мача.

И в 18-ата минута шампионите включиха на скорост. Каули Оливейра направи елегантен пробив през трима съперници, поднесе топката на Клаудио Кешерю, а румънецът бе безпощаден с левия крак от дъгата на наказателното поле - 1:0.

Беройци пак тръгнаха в атака, за да опитат да отвърнат веднага на удара. Но светкавична контраатака само 5 минути след първия гол, ги попари. Страхотен пас на Доминик Янков изведе Сисиньо сам срещу вратаря Христиан Василев, а бразилецът не сбърка.

Второто попадение дойде в повече на стартиралите активно и амбициозно гости, които не успяха да отвърнат със сериозна опасност до края на полувремето.

След почивката пороен дъжд и буря се настаниха над стадиона в Разград, като на моменти видимостта бе затруднена дори за хората на терена. Два пъти токови удара намаляваха силата на осветлението за по около минута в средата на полувремето, но мачът се доигра.

В края игрището бе толкова мокро, а дъждът толкова силен, че за футбол вече бе трудно да се говори.

В 80-ата минута Стоянов вече не издържа и прибра отборите в съблекалните, за да изчака нормализиране на ситуацията при светкавиците и гръмотевиците над терена, опасни и за здравето на играчи и съдии.

След подновяването нищо не се промени - в невъзможните условия, домакините взеха своето.

Те имат 16 точки на върха, колкото не може да събере нито един друг отбор в края на седмия кръг. Локомотив (Пд) или ЦСКА могат да имат по 15, ако някой от тях спечели мача помежду им в неделя.

Арда също може да е с 15 точки при успех във Варна над Черно море. Берое остава с 14 след кръга.

Победата дойде в идеален момент и за самочувствие, преди в четвъртък Лудогорец да излезе в мача, който е най-важен за клуба през тази есен - гостуването на Динамо (Брест) в плейоф за място в групите на Лига Европа.

Друг позитивен момент е, че след близо 7 месеца, на вратата на тима се завърна и националният страж Пламен Илиев, който бе с тежка травма и операция.