Неприятна случка се разигра по време на дербито на Северен Лондон от четвъртфиналите за Купата на Лигата.

Тотнъм победи Арсенал с 2:0 като гост, но в 73-ата минута към Деле Али полетя бутлика.

Тя уцели автора на втория гол по главата, предизвиквайки мъничко радост сред феновете на Арсенал в тежката за тях вечер.

Английският национал обаче не им остана длъжен. Той се обърна и иронично показа с ръце резултата от срещата, а той бе 2:0 в полза на неговия тим.

След мача потърпевшият дори заяви: "Нищо страшно не се е случило, това направи гола ми дори още по-сладък".

Полицията веднага започна разследване по случая, а този инцидент идва само 16 дни, след расисткия скандал отново в мач между двата тима.

В двубоя им за първенство, победата бе за Арсенал (4:2), като тогава обелка от банан полетя към Пиер-Емерик Обамеянг.