ЦСКА научи евентуалния си съперник за четвъртия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

"Червените" ще се изправят срещу уелския Дъ Ню Сейнтс или чешкия Виктория Пилзен, ако преодолеят преди това хърватския Осиек в третия квалификационен кръг.

Жребият отреди ЦСКА да е гост в първия мач от четвъртия кръг.

Дъ Ню Сейнтс е добре познат отбор за българския футбол и в частност ЦСКА. През 2010-а двата отбора се изправиха един срещу друг в плейоф за влизане в групите на Лига Европа и тогава "червените" триумфираха с общ резултат 5:2. През 2019-а играха с Лудогорец в третия квалификационен кръг на Лига Европа и тогава загубиха с общ резултат 0:9.

Очаква се обаче Виктория Пилзен да спечели предстоящите сблъсъци с уелсците и да се класират за четвъртия кръг. Чехите също имат мачове с Лудогорец. Случи се в плейофите за влизане в групите на Шампионска лига през 2016-а. Тогава българсккият шампион триумфира с общ резултат 4:2.

Стана ясен и евентуалният съперник на Локомотив Пловдив, ако "смърфовете" постигнат подвиг срещу датския Копенхаген.

Те ще са гости в първия мач на един измежду ФК Батуми (Грузия) и Сиваспор (Турция). И двата отбора никога не са се изправяли срещу български представител, като турците са големият фаворит в предстоящия сблъсък.

Първите мачове от четвъртия последен квалификационен кръг са на 19 август, а реваншите на 26 август.

Снимка: Официален сайт