Челси очаквано постигна лесна победа срещу Динамо (Киев) на "Стамфорд Бридж" в първа осминафинална среща от Шампионска лига.

"Сините" триумфираха с 3:0, след като доминираха в хода на целия двубой и постигнаха трета поредна победа във всички турнири.

Маурисио Сари даде почивка на суперзвездите си Еден Азар и Гонзало Игуаин, които останаха на пейката и не се наложи да обръщат развоя на сблъсъка.

Оливие Жиру, Педро и Вилиан водиха атаката на домакините и последните двама отбелязаха красиви голове съответно в 17-а и 65-а минута. Попадението на бразилеца бе след красиво изпълнение на пряк свободен удар.

Крайното 3:0 бе оформено от две резерви. Рубен Лофтъс-Чийк асистира на Калъм Хъдсън-Одой и двамата продължават да се представят много силно, когато им се даде шанс. Реваншът е в Киев след седмица.

В друга среща от тази вечер Наполи също постигна домакинска победа с 3:0, но над не по-малко сериозен съперник - Ред Бул Залцбург.

Аркадиуш Милик (10'), Фабиан Руис (18') и автогол на Жером Онгуен (58') оформиха категоричния резултат и обезмислиха реванша в Австрия след седмица.

Победата за неаполитанците идва след неприятната загуба от Ювентус в първенството и ще оправи настроението в съблекалнята на Карло Анчелоти.

Валенсия междувременно победи Краснодар с 2:1 на "Местая" след две попадения Родриго съответно в 12-а и 24-а минута. Виктор Клаесон вкара важно попадение за руснаците в 63-а минута, което им оставя добър шанс за позитивна развръзка след реванша в Русия.