Челси и Нюкасъл затвориха 28-ия кръг във Висшата лига със зрелищен мач с пет гола помежду си.

"Сините" от Лондон спечелиха с 3:2, като това бе първият им успех у дома във Висшата лига от точно два месеца насам.

Челси поведе още в шестата минута, когато точен бе Никълас Джаксън, но до края на полувремето "свраките" изравниха чрез звездата си - шведския национал Александър Исак.

На фона на неубедителните резултати и купищата показани слабости в последните седмици, Челси изигра доста силни първи 20 минути на втората част, в която до голяма степен успя да си реши срещата.

Коул Палмър даде нов аванс на "сините", а в Михайло Мудрик направи резултата 3:1.

Нюкасъл си подари няколко финални минутки надежда след гола за 2:3 на Мърфи, но в оставащите няколко минутки продължение, гостите така и не успяха да направят нищо повече в този двубой.

Двубой, който не променя особено съдбата на двата отбора.

Дерби абсолютно от средата на таблицата. Нюкасъл е десети с 40 точки, а пък Челси е с позиция по-малко и с точка по-малко.