Енцо Мареска записа първия си успех в Премиър лийг, след като Челси разгроми с 6:2 Уулвърхемптън като гост в двубой от втория кръг.

"Вълците" бяха много неудобен съперник на "сините" в последно време, като Челси имаше само един успех в предишните осем мача между двата отбора, а освен това Уулвс бе в серия от три поредни успеха срещу този съперник.

Днес обаче атаката на Челси се развихри и въпреки че отборът имаше някои проблеми в защита, лондончани заслужиха успеха. Нони Мадуеке (49, 58, 63) отбеляза хеттрик, а Коул Палмър (45) добави едно попадение и три асистенции. Николас Джаксън (2) и Жоао Феликс (80), който отбеляза повторния си дебют с гол, оформиха разгрома.

Матеус Куня (27) и Йорген Ларсен (45+6) се разписаха за "вълците", които стояха добре преди почивката, но през втората част рухнаха.

Така Челси вече има 3 точки, след като на старта падна с 0:2 от Сити.

Уулвс пък остава на дъното без точков актив.